Terápiás módszerek fiatalkori önbántalmazás kezelésében
Időpont: 17:00-17:30
Varga Veronika (volt KP-s diák)
Diákunk áttekintő tanulmánya összegzi a szakemberek által alkalmazott három leghatásosabb terápiás eszközt, illetve összehasonlítja és rangsorolja ezeket. Ennek hosszútávú célja, hogy lehetőséget biztosítson az önsértő viselkedésben szenvedő fiatalok ellátásának javítására.
A Baranya vármegyei sváb népviseletek és területi különbségeik
Időpont: 17:30-18:00
Tengler Johanna (volt KP-s diák)
Olyan izgalmas témáról hallhatnak előadást, amely azt tárja fel, milyen sokszínű a baranyai svábság kultúrájának részletesebb megismerése és megismertetése, a népviselet alapos vizsgálatával. A projekt egy módszeres néprajzi gyűjtés során feltárja és dokumentálja a Baranya vármegyében fellelhető archív képeket, eredeti sváb viseleteket és viseletdarabokat, valamint megállapítja ezek területi alapon fellépő különbségeit. Mindez a nemzetiséghez tartozók és a hagyományőrző egyesületek segítségével hozzájárulhat a német nemzetiség kulturális értékeinek és örökségének fennmaradásához.
A robotok világa
Időpont: 17:00-18:30
Vecsei Ákos (mérnök, az MCC Fiatal Tehetség Program és a KJBK Infinity oktatói csapatának tagja)
Lego elemek segítségével közelebb hozzuk a korosztály számára a robotika világát. A bemutató során, a gyerekek megismerkednek a koruknak megfelelő robotikai alapfogalmakkal, az algoritmikus gondolkodás alkalmazásával kapcsolatban példákkal, valós szituációkkal, illetve olyan problémákkal, melyek komplex megoldásokat igényelnek.
A tervezési és programozási feladatok fejlesztik a gyerekek önálló gondolkodását, helyzetértékelő képességét, kreativitását és logikus gondolkodását.
Szimbólumok útvesztőjében – Az emojik gyorsan változó világa
Időpont: 17:00-18:30
Kiss-Kozma Georgina (Az Ifjúságkutató Intézet kutatásvezetője)
Egyik nap még a legdrágább sneaker kell, majd óriási a rajongás egy magyar pop-rap sztár iránt! A szabadidőnk folyamatosan és rohamtempóban átalakul. Különösen jól megfigyelhető ez a fiataloknál. Ez a folyamat a globalizációnak az eredménye, a fogyasztói társadalom kialakulása pedig elsősorban a fiatalok életmódját érinti hangsúlyosan. Sokan és sokat beszélnek arról, hogy a digitális média milyen hatással van a fiatalok életére, miképpen alakítja át az életük egyre több területét, a fogyasztási szokásaiktól a szociális kapcsolatokig. Az előadásban a kultúrafogyasztás történeti átalakulását, az online kommunikáció generációs különbségeit tekintjük át, miközben arra keressük a választ, hogy vajon a digitális nyelvhasználat milyen hatással lehet a fiatalok életének egyéb területeire, fenyegetést jelentenek-e a hangulatjelek, s miért is érdemes visszatérni a könyvek világához.